Victoria Secret Kimdir? Victoria Secret’ın Sırlı Hikayesi

Victoria Secret Kimdir? Victoria Secret’ın Sırlı Hikayesi

Victoria Secret Kimdir? – Victoria’s Secret’in sırlı hikayesinde çekingenliği suratından koskoca bir iç çamaşırı imparatorluğu kuran, sonra da sırlı bir biçimde 67 metre yüksekliğindeki ünlü Golden Gate Köprüsü’nden alt sıçrayan Roy Raymond’un, kendi ile birlikte sonsuzluğa götürdüğü sırları üzerine kurulmuş bir firma olarak belirtiliyor. Her şeyin Amerikalı bir iş adamı Roy Raymond’un eşine iç çamaşırı almak için bir mağazaya gitmesiyle başladığı ifade ediliyor. Raymond bu mağazada erkek olarak gezmekten o kadar utanır ki kendi mağazasını açmaya karar verir. Böylece, Roy Raymond banka ve dostlarından denkleştirdiği 80 bin dolar sermaye ile 1977’de Palo Alto’ da ki Stanford Alışveriş Merkezi’ nde ilk iç giyim mağazasını açar. Bayanların sıradan iç çamaşırları yerine kraliçe Victoria yarıyılının iç çamaşırlarını anımsatan şaşalı, süslü, çekici ve baştan çıkarıcı modeller giymeleri için imal ve tasarımlarına başlayan Raymond, mağazasının ismini ise kraliçe Viktoria ve prens Albert’ in yatak odası sırlarından esinlenerek “ Victoria’s Secret “ başka bir deyişle Victoria’nın Sırrı olarak isimlendirir. Bu sırada Raymond, kurduğu iç çamaşırı mağazasında erkeklerinde rahatlıkla utanmadan hediye alabilmeleri için her ayrıntıyı düşünmektedir. 1982 senesine gelindiğinde, artık seri yapıma geçerek kendi ürünlerini yaratan Victoria’s Secret; 6 mağazaya, 42 sayfalık fihriste ve senelik 6 milyon dolar gibi yüksek bir ciroya erişir.

Bir süre sonra Raymond, ani bir karar ile 1985 senesinde 4 milyon dolara işletmesini Amerikan Limited Grup’a satar. İç çamaşırı mağazası gelişmeye devam ederken, Roy Raymond 1984 senesinde “My Child’s Destiny” isminde bir çocuk mağazası kurmuş ama Victoria’ dan elde ettiği zaferi sağlayamaz. 1993 senesinde eşinden boşanır ve kanser suratından saçlarını kaybeden bayanlar için peruk yapan bir işletmede çalışmaya başlar. Bu işte kısa sürede gelişmez ve iflas eder. Ve günümüzün en çekici ve fantastik iç giyim markası olan Victoria’s Secret’ın kurucusu olan Raymond tüm sırları ile beraber sadece 46 yaşında, zafer ile başlayan hayat hikayesine 26 Ağustos 1993′ te Golden Gate Köprüsü’ nden kendini atarak hayatına son verir. Bu arada Victoria’s Secret’ın yeni sahibi olan Wexner’ in firmayı The Limited, sadece iç çamaşırı yapımı ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda mayo, pijama, giyim, kozmetik ve victoria secret parfüm de dahil olmak üzere daha geniş bir ürün yelpazesi ile 1990 senesinde büyük bir büyüme ile şirketi Amerika’nın en büyük iç çamaşırı perakendecisi haline getirir.

Victoria Secret

Victoria Secret melekleri : Bu zamana kadar uslara kazınan Victoria Secret’ın en seksi 17 Mankeni Kate Grigorieva Kelly Gale Sara Sampaio Kabaya Fialho Taylor Hill Frida Aasen Karlie Kloss Miranda Kerr Elsa Hosk Josephine Skriver Blanca Padilla Alessandra Ambrosio Bella Hadid Kendall Jenner Adriana Lima Gigi Hadid Candice Swanepoel

analiz
analiz
analiz
analiz