Eş Katili Erhan Poyraz’ın Çocuklarına Anneanneleri Sahip Çıktı

Eş Katili Erhan Poyraz’ın Çocuklarına Anneanneleri Sahip Çıktı

Adana’da yaşanan vakada, 2 sene evvel boşandığı ancak beraber yaşadığı Erhan Poyraz 35 tarafından başına taşla vurularak öldürülen Şermin Sarı’nın 33 iki kızına anneanneleri Durdu Sarı 57 sahip çıktı. Adana’nın Yüreğir ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Şermin Sarı eşiyle yaşadıkları kavgalar neticesinde boşanma kararı aldı. Boşanan çift bir zaman sonra çocukları için tekerrür biraraya gelerek yaşamaya başladı. Çiftin arasında yaşanan şiddetli uyumsuzluk devam etti. Bir gece kız dostlarıyla dışarı çıkmak isteyen Şermin Sarı, daha önceki eşiyle münazaraya başladı. Müzakere sonrasında bahçeye çıkan Şermin Sarı’yı tutan Erhan Poyraz eşinin başını taşla yaralayarak öldürdü. Ardından hadise yerinden kaçtı.

Bir zaman sonra polise teslim olan ve emniyetteki ifadesinde, “Hadise günü ‘Neden dışarı çıkıyorsun?’ diye sordum. Bana, ‘Sen karışamazsın, istediğim zaman çıkarım’ deyince sinirlendim” diyen Erhan Poyraz, hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

Yaşanan vahim hadiseden sonra çiftin kızları İsme 8 ve Gülistan Ece Poyraz’ın 10 bakımını anneanneleri üstlendi. Durdu Sarı vicdanının yandığını ifade ettiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ‘’Kızımın eşi çocuklarıyla ilgilenmiyordu. Aralıksız münazara ediyorlardı. Her zaman tehdit ediyordu. ‘Çocuklarının babasıdır’ kızım diyordum. Çocuklarının hatırına hep alttan alıyordu. ‘Anne sen çok iyi hedeflisin’ diyordu. Onun hür vazgeçilmesini istemiyorum netlikle.’’

analiz
analiz
analiz
analiz