Kıbrıs Gezi Rehberi

Kıbrıs’a gelmek gibi bir düşünceniz mi var ?

Merak ettiğiniz yerleri görmek ve fotoğraflar ile bu anınızı unutulmaz mı yapmak istiyorsunuz ? O zaman doğru yerdesiniz. Kıbrıs gezi rehberi olarak Kıbrıs’ta daha kolay bir tatil yapmak için mutlaka bu yazımızı okumalısınız.

Kıbrıs; Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, İskele, Lefke ve Güzelyurt olmak üzere 5 bölgeden oluşmaktadır. Nüfusun en yoğun olduğu bölge Girne ve Gazimağusa’dır. Turistlerin en uğrak noktası olan bu iki bölge lüks otellere ve harika plajlara sahiptir. Tarihi özellikleri ve turistik alanlarının fazla olması tatilinizi muhteşem bir şekilde geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Lefkoşa, başkent olması bakımından mutlaka görülmeye değer mekanlara sahiptir. Ercan Havalimanı’nın burada olması Kıbrıs’a gelen herkesin bu şehre uğraması demektir. Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ve diğer bölgelere ulaşım sağlanmaktadır. Belirli saat aralıkları ile ulaşım sağlayan otobüs ve taksi bulabilirsiniz.

Gazimağusa ve İskele, bu bölgede tatil yapmak isterseniz görmeniz gereken çok fazla yer olduğunu söyleyebilirim. Plaj çeşitliliği bakımında en fazla seçeneğe sahip bu bölgede dilediğiniz gibi rahat ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Kapalı Maraş bölgesi, Gazimağusa’da bulunmaktadır. Kapalı Maraş, geçmiş zamanlarda günümüzün Las Vegas’ı olarak görülmektedir. Tarihi dokusu içerisine girdiğiniz de hemen kendini hissettirmektedir. İnşa halindeki yapılar ve günümüzde marka olarak bildiğimiz firmaların o dönemlerde burada otel, club, cafe, banka olarak bulunduğunu göreceksiniz.

Lefke ve Güzelyurt, bu alanlarda otel yoğunluğu ve tatilcilerin pek uğradığı yerler değildir. Nüfus yoğunluğu yerli halkın oluşturduğu ve üniversite öğrencilerin olduğu bölge diyebiliriz. Bu bölgelerde daha uygun pansiyonlar bulmanız mümkündür. Ulaşım yukarı da belirttiğimiz gibi otobüs ve taksi seçenekleri mevcuttur.

Ulaşım

Kıbrıs’ta ulaşım konusunda tereddüt etmenize gerek yok. Havalimanında araç kiralama, otobüs ve taksi bulabilirsiniz. Ekonomik olmaları bakımında bütçenizi zorlamayacaktır.

Kıbrıs Gezi Rehberi

Kıbrıs’ta gezilecek yerler hakkında detaylı bir şekilde sitemizin diğer yazılarını inceleyebilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz. “Algak” olarak Kıbrıs’ta tatil yapmak istiyorsanız, iletişim bölümümüzden irtibat kurarak bu konuda rehberlik hizmeti alabilirsiniz. İnternet sitelerinde fiyat araştırması yaparak bu süreci uzatmak yerine tercihlerinizi ileterek, en uygun Kıbrıs tatilinizi belirleyebiliriz. Kıbrıs gezi rehberi hizmetimizden faydalanarak daha rahat ve güzel bir tatil yapabilirsiniz. Ada’da en güzel mekanları ve harika doğa görünümleri sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz.